Sprzedaż hurtowa

Magnesy dla przemysłu

hurtownia magnesów

Magnesy mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Sprawdzają się przede wszystkim jako separatory części metalowych wykorzystywane w wielu branżach. Mogą też pełnić funkcje łączników, zastępując taśmy, kleje, imadła i inne podobne rozwiązania. Są stosowane jako komponenty maszyn i wielu przedmiotów codziennego użytku. Co ważne, magnesy dla przemysłu mogą być produkowane według indywidualnych specyfikacji, dzięki czemu bez trudu wykonują powierzone im zadania.

Separatory i filtry magnetyczne

Dzięki temu, że magnesy przyciągają metale, świetnie sprawdzają się w foli separatorów i filtrów. Mogą służyć m.in. do wyłapywania opiłków metalu znajdujących się w olejach. Dlatego umieszczane są w filtrach i miskach olejowych. Mogą pomóc w wyłapaniu rozmaitych zanieczyszczeń, np. żelaza lub stali nierdzewnej. Magnesy na zamówienie zamawiane w hurtowniach poradzą sobie z różnego rodzaju metalami. Świetnie nadają się do separowania wszelkich metalowych elementów od innych materiałów, dlatego znajdują też m.in. zastosowanie w sortowniach i centrach recyklingu.

Transport i podnośniki magnetyczne

Filtrowanie i sortowanie to tylko jedna z wielu funkcji, jaką mogą pełnić przemysłowe magnesy. Hurtownia jest w stanie dostarczyć również wykonywane na zamówienie elementy służące do podnoszenia i transportu. Tego rodzaju magnesy dla przemysłu mogą być wykonywane zarówno w bardzo dużych, jak i niewielkich rozmiarach. Dzięki temu stanowią części wielu różnych maszyn i urządzeń.

Mocowanie i zatrzaski

Magnesy można wykorzystać również do montażu różnego rodzaju elementów podwieszanych w zakładach przemysłowych lub warsztatach. Dzięki dużej sile przyciągania z powodzeniem poradzą sobie z utrzymaniem nawet dość dużych i ciężkich przedmiotów. Każda hurtownia magnesów ma w swoim asortymencie również elementy wykorzystywane w konstrukcji mebli czy wyposażenia – np. jako zatrzaski w szafach, szafkach czy pokrywach.

Elementy maszyn i urządzeń

Istnieje wiele konstrukcji i systemów, w których magnetyzm okazuje się wyjątkowo przydatny. Magnesy są często wykorzystywane do konstrukcji sprzęgieł, silników elektrycznych czy osprzętu elektronicznego. Zazwyczaj wykonuje się je na specjalne zamówienie, ponieważ muszą mieć ściśle określone parametry.

Istnieje również wiele innych rodzajów magnesów, które sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych, m.in. do trwałego niszczenia nośników danych, czyszczenia zbiorników czy uzdatniania cieczy.  Jeśli potrzebne Ci tego rodzaju magnesy, hurtownia może je sprowadzić lub wykonać zgodnie ze specyfikacją.