Magnesy do mebli

Magnesy do mebli

Magnesy do mebli i innych zastosowań domowych

Magnesy rzadko kojarzą się z czymś, co może ułatwić codzienne funkcjonowanie, jednak w rzeczywistości świetnie sprawdzają się w zastosowaniach domowych. Tym, co bezpośrednio wypływa na komfort człowieka, są m.in. magnesy meblarskie wykorzystywane w rozmaitych konstrukcjach. To dzięki nim można uzyskać np. bardzo estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne szafki pozbawione uchwytów. Magnesy mogą również pomóc Ci zaoszczędzić nieco miejsca w wielu pomieszczeniach w domu.

Jak wykorzystywane są magnesy do mebli?

Nie sposób nie docenić wygody, jaką oferują magnesy do mebli. Świetnie spisują się przede wszystkim w roli zatrzasków. Dzięki dużej sile przyciągania pozwalają na trwałe zamknięcie drzwiczek szafek lub szaf. Niekiedy wykorzystywane są też w pokrywach. Do atutów takiego zamknięcia należą m.in.: magnesy do mebli
  • wygoda użytkowania – drzwiczki samoczynnie się domykają i łatwo otwierają,
  • wysoka estetyka – niewielkich rozmiarów magnesy meblarskie są praktycznie niewidoczne i pozwalają na rezygnację z uchwytów meblowych,
  • trwałość – magnetyczne zatrzaski są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia,
  • różnorodność – która pozwala na dobór zatrzasku idealnie pasującego do konkretnego zastosowania.
Magnesy do mebli w formie zatrzasków mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się również w miejscach narażonych na wilgoć i wysokie temperatury – np. w kuchni i łazience – ponieważ są odporne na korozję.

Magnesy w domu – nie tylko meble

Magnesy mogą przydać się również do organizacji przestrzeni. Coraz częściej stosuje się listwy magnetyczne montowane np. na ścianach lub pod górnymi rzędami szafek kuchennych. To sposób na oszczędność miejsca na blacie lub w szafkach i szufladach i zapewnienie sobie łatwego dostępu do często wykorzystywanych rzeczy. Listwy magnetyczne mogą bowiem posłużyć do przechowywania noży kuchennych, przypraw lub np. narzędzi w warsztacie czy garażu. To prosty sposób na zachowanie porządku i zwiększenie komfortu podczas gotowania czy majsterkowania.