Klej do magnesów

Klej do magnesów

Klej do magnesów – praktyczny i wydajny

Do łączenia ze sobą magnesów oraz poszczególnych komponentów wchodzących w ich skład wykorzystuje się różne techniki spajania. Zwykle jest to spawanie, lutowanie, a także klejenie. Ostatnią z wymienionych metod w przeciwieństwie do dwóch pozostałych wyróżnia uniwersalność zastosowania. Dodatkowo jest ona bardzo praktyczna, nie ma bowiem potrzeby podgrzewania materiałów przeznaczonych do sklejenia. 

Jak skleić magnesy?

Łączenie magnesów przy pomocy kleju nie wymaga dużego doświadczenia i może być przeprowadzone w praktycznie dowolnym miejscu, co znacząco rozszerza zakres stosowania metody w warunkach przemysłowych i domowych. Aby uzyskać trwałe połączenie. Wystarczy wybrać odpowiedni klej do magnesów i nałożyć go równomiernie na dokładnie wyczyszczoną powierzchnię. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby cały proces klejenia odbył się w stałej temperaturze i przy optymalnej wilgotności powietrza. Klej do magnesów powinien być zawsze nakładany pod stałym ciśnieniem. Spełnienie wszystkich wymienionych warunków gwarantuje wieloletnią trwałość spoiny.

*Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak skleić magnesy przed przystąpieniem do łączenia zapoznaj się z instrukcją producenta. W zależności od wybranego preparatu znajdziesz ją na opakowaniu kleju lub ulotce. Postępuj zgodnie z instrukcją i przestrzegaj wszystkich zaleceń w celu uzyskania pożądanego efektu trwałego zespolenia magnesów.

Klej do magnesów – zastosowanie

Klej do magnesów ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki zagęszczonej konsystencji wykazuje on mniejszą podatność na spływanie. To sprawia, że doskonale sprawdza się on przy spajaniu pionowych powierzchni. Klej do magnesów wykorzystuje się także przy klejeniu złamanych nart i rakiet tenisowych oraz naprawianiu karoserii samochodowych. Wspomaga też naprawę zepsutych urządzeń grzewczych i sanitarnych, umożliwiając ich skuteczne uszczelnienie. Produkt jest też często wykorzystywany do klejenia szkła z materiałami ceramicznymi i metalowymi.

Zalety stosowania kleju do magnesów

Stworzony na bazie żywicy epoksydowej klej do magnesów to bardzo praktyczny produkt. Wyróżnia go łatwość i czystość aplikacji. Zwykle do nakładania go na klejoną powierzchnię używa się specjalnego pistoletu albo adaptera. Akcesoria te zwykle  sprzedawane są oddzielnie i nie wchodzą w skład zestawów do klejenia. Klej do magnesów jest odporny na szkodliwe oddziaływanie par, chemikaliów, wody, gazów oraz paliw. Tworzone przez niego spoiny są bardzo wytrzymałe. Nie ulegają one zniszczeniu nawet pod wpływem długotrwałej ekspozycji na wstrząsy czy wibracje. Pełną wytrzymałość uzyskuje on zazwyczaj po 24 godzinach od zaaplikowania na klejoną powierzchnię.