Magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe – wszechstronny produkt o wielu różnych właściwościach

Magnes magnesowi nierówny. Wśród różnych rodzajów tych produktów na szczególną uwagę zasługują magnesy neodymowe. To artykuły, które wyróżniają się bardzo dużą siłą przyciągania, co jest związane z wytwarzanym przez nie silnym polem magnetycznym. Powstają z połączenia neodymu i dodatków bromu oraz żelaza. Temperatura Curie tych magnesów oscyluje na poziomie ok. 310 stopni C. W wyższych temperaturach tracą one swoje właściwości magnetyczne.Magnesy neodymowe są magnesami stałymi, do wyprodukowania których używa się specjalnego materiału ferromagnetycznego o właściwościach magnetycznie twardych. Mają one wiele różnych zastosowań, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Magnesy neodymowe – technologia wytwarzania

Do wytwarzania magnesów neodymowych wykorzystuje się metodę metalurgii proszków – w polu magnetycznym, gdzie panuje wysoka temperatura są prasowane sproszkowane składniki. Powstałe w ten sposób produkty w dalszej kolejności poddaje się wyżarzaniu w piecu próżniowym lub w atmosferze ochronnej (stąd też często nazywa się je magnesami spiekanymi). W dalszej kolejności powierzchnię artykułów pokrywa się warstwą ochronną zrobioną z niklu lub fosforanów. Niekiedy używa się w tym celu również powłok cynkowych, jednak trzeba mieć świadomość, że są one znacznie mniej trwałe niż warstwy niklowe. Dlatego też stosuje się je znacznie rzadziej.Magnesy neodymowe są bardzo kruche, cechuje je też relatywnie mała (np. w porównaniu do magnesów alnico) wytrzymałość mechaniczna. Ich tendencję do rozmagnesowywania się można zminimalizować, montując je w obwodzie magnetycznym.

Wszechstronne zastosowanie magnesów neodymowych

Magnesy neodymowe wykorzystuje się na szeroką skalę w przemyśle. Produkuje się z nich między innymi separatory i uchwyty magnetyczne, a także zabawki. Wchodzą one również w skład różnych urządzeń elektrycznych (np. telewizorów, monitorów komputerowych, dysków twardych, głośników i mikrofonów). Artykuły te znajdują też zastosowanie przy terapii rozmaitych schorzeń układu kostnego, pokarmowego i krążenia.

Mocny magnes – nasza oferta

W naszej ofercie czekają na Ciebie scharakteryzowane wyżej produkty. Bardzo mocny magnes, który u nas znajdziesz to odpowiedź na wiele Twoich potrzeb. Z przyjemnością zrealizujemy nawet wielkonakładowe zamówienia, dostarczając Ci magnes neodymowy wykonany zgodnie z ustaloną specyfikacją techniczną.Klientom prezentujemy produkty wytwarzające naprawdę silne pole magnetyczne. Ich konstrukcja zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakie będzie ich docelowe przeznaczenie. Ta grupa wyrobów ma niezwykle szerokie spektrum wykorzystania – od produkcji mebli i zabawek, przez wyposażenie silników i prądnic. Nic dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wszystkim, również nietypowym prośbom i oczekiwaniom.Proponujemy Ci nie tylko użytkowe, ale też dekoracyjne mocne magnesy, które świetnie spełniają wszystkie oczekiwania. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach użytkowych, biurowych, komercyjnych, choć są przeznaczone też do użytkowania prywatnego. Asortyment rozbudowaliśmy też o magnesy walcowe, magnesy pierścieniowe czy uchwyty. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci mocne magnesy z naszej oferty i porozmawiamy o ich cechach. Przygotujemy też indywidualną ofertę wraz z konkurencyjnym cennikiem.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą mocnych magnesów oraz pozostałych produktów z asortymentu. Mamy też możliwość realizowania zamówień indywidualnych, bo dysponujemy dobrze wyposażonym i niezależnym parkiem maszynowym.