Magnes do szukania w wodzie

Magnes do szukania w wodzie

W każdym z nas od czasu do czasu budzi się dziecięcy instynkt poszukiwacza skarbów. Czy jest do tego lepsze miejsce niż głębie wód? Można znaleźć tam nie tylko zatopione pieniądze czy biżuterię, ale również artefakty, które od lat zalegają na dnie. Aby poszukiwania były owocne, potrzebny jest też dobry sprzęt – przede wszystkim magnes do szukania w wodzie.

Dna zbiorników wodnych gromadzą niezwykłe skarby – woda swoim nurtem niesienie nie tylko historyczne zabytki, ale też zgubione lub porzucone przez ludzi drobiazgi, które nie raz mogą okazać się niezwykle cenne. Część znajdujemy podczas zwykłego nurkowania, ale by odsłonić nieco większe tajemnice warto mieć ze sobą neodymowy magnes do szukania w wodzie.

Neodymowy magnes do szukania w wodzie – król wśród magnesów poszukiwaczy skarbów

Dobry magnes do podwodnych poszukiwań powinien być lekki oraz silny. Taki właśnie jest magnes neodymowy – ma bardzo silne pole magnetyczne, a jednocześnie jest stosunkowo lekki. Oczywiście wybór właściwego magnesu zależy także od samych wodnych poszukiwań.

Mały magnes do szukania w wodzie pozwoli jedynie na wyłapanie drobnych przedmiotów, takich jak monety, czy pierścionki, choć trzeba mieć na uwadze, że magnesy neodymowe pozwalają na wyłowienie skarbów znacznie większych niż sama objętość magnesu. Większe skarby wymagają większego sprzętu, a za tym stoi także i znacznie większej wagi magnesu.

Co można znaleźć na dnie zbiorników wodnych poszukując magnesem do wody?

Wbrew obiegowej opinii, magnes do szukania w wodzie nie pomoże w znalezieniu złota czy brylantów. Nie znajdziemy nim także bursztynów czy zabytkowej ceramiki. Magnesy do szukania w wodzie sprawdzą się w poszukiwaniu drobniejszych skarbów, takich jak metalowe pierścionki, kolczyki, ale też i zabytki historyczne, do których z pewnością zalicza się także groty strzał czy resztki średniowiecznych mieczy.

Poszukując magnesem neodymowym można tez natknąć się na ciekawe znaleziska, które nie koniecznie uda się wyłowić małym magnesem – sprawdzi się on jednak znakomicie do naprowadzenia do powierzchni metalowej.

Magnes do wyławiania z wody to doskonałe narzędzie, a jednocześnie sposób na spędzenie wyjątkowych wakacji nie tylko na brzegu, ale i na dnie jeziora, rzeki czy morza. Prosta konstrukcja magnesu pozwala na zabranie go ze sobą nawet na drugi koniec świata gwarantując przy tym moc niezapomnianych atrakcji. Poszukiwaczem skarbów może być każdy z nas, ale do zabawy warto zaprosić także dzieci – niech i u nich rozwija się żyłka prawdziwych poszukiwaczy przygód.